„Regionalna Kronika Filmowa” to projekt realizowany przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, który zakłada powstanie internetowej multimedialnej kroniki filmowej Warmii i Mazur.                                                                                                                 
Prezentujemy tu lokalne wydarzenia z wielu dziedzin życia regionu i jego najnowszej historii w filmowej formie. W założeniu mieliśmy na celu prezentacje wydarzeń lokalnych, mało znanych szerszej publiczności. Wybraliśmy momenty z życia regionu w ostatnich latach, utrwalone przez lokalnych operatorów i twórców lokalnych informacji prezentowanych w telewizjach kablowych, działających w regionie.                        
Kronika w początkowym okresie projektu składać się będzie z 1000 filmowych haseł dotyczących regionu Warmii i Mazur. Będą to kilkuminutowe filmy, wyselekcjonowane z zasobów informacyjnych lokalnych telewizji kablowych, wg określonego układu kategorii tematycznych.                 
Prosimy mieć na uwadze, że Kronika Filmowa jest nadal w budowie, w dalszym ciągu wprowadzane są nowe hasła i filmy. Kronika w przyszłości ma być współtworzona przez Internautów, poprzez umożliwienie dodawania nowych filmów przez zarejestrowanych Użytkowników serwisu.

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.